Chris Akrigg prechádza k GT Bicycles

Mountain-bikové legenda Chris Akrigg prechádza k GT Bicycles

Wilton, Conn. – 3. februára 2020 - Výrobca cyklistického vybavenie GT Bicycles s pýchou privítal legendu horských bicyklov Chrisa Akrigga do svojej rodiny.

 

Chrisov talent svieti vo svete horských bicyklov od chvíle, keď po prvýkrát vstúpil na scénu. Biker pochádzajúci z anglického grófstva Yorkshire započal svoju kariéru s trialom. Titul britského majstra v triale získal hneď šesťkrát, vyhral niekoľko súťaží série Red Bull, vrátane Red Bull Bike Battle, Red Bull Cobble Wobble a Red Bull Mini Drome v Londýne.

Do podvedomia verejnosti však vstúpil najmä vďaka bláznivým videosnímkom vlastnej produkcie. Medzi tie najviac populárne patrí A Hill In Spain a As It Lies, v ktorých sa so svetom delia o svoje výnimočné jazdecké schopnosti. Jeho ojedinelý štýl a schopnosť ovládnuť akýkoľvek terén a akýkoľvek bicykel priťahuje zraky širokého publika.

DATA | //clanky/2020a/chris_akrigg | Akrigg_hlavni_1200.jpg

Keď sa Chris rozhoduje, aký bicykel použije pre danú vec, často volia spravidla tú náročnejšiu variantu. Má rád výzvy: "Inšpirácia pre výber bicykla prichádza zvyčajne s nájdením toho správneho miesta. To je moja najobľúbenejšia časť - snažím sa prísť na to, aků stopu pôjdem. Vlastne hľadám stopu, kde pred tým žiadna nebola. Čo sa týka výberu bicykla, mám pocit, že tak nejako chodím v kruhoch. Snažím sa nejazdiť len jeden bike pres priliš. Mojimi obľúbenci sú trial a enduro biky. "

Keď sme sa Chrisa opýtali, čo nového chystá v tomto roku, načrtáva hneď niekoľko plánov: "Ale musíte si ešte chvíľu počkať než je predstavím! Mám teraz novu flotilu bikov, motivácia je vysoká a inšpirácia mi rozhodne nechýba. Jo, a nemôžem sa dočkať, až sa pustím do svojho prvého projektu pod krídlami GT. "

Celý tím je v očakávaní, až uvidí akými kúsky Chris ohromí svojich fanúšikov po celom svete.

DATA | //clanky/2020a/chris_akrigg | Kris_hlavni_1200.jpg

Ak sa chcete dozvedieť  o jazdcoch GT Factory Racing viac navštívte www.gtbicycles.com. Chrisa môžete sledovať na jeho Instagramu.

Foto: James Welsh

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.