Nový rok, nový tím, rovnaká atmosféra

Tím GT Factory Racing pridáva na rok 2022 do súpisky trochu čerstvej krvi a nedočkavo čaká začiatok závodnej sezóny!

Do roku 2022 prichádza tím GTFR s veľkými zmenami! Sú tu noví talentovaní jazdci ako Jessica Blewitt a Ryan Pinkerton. Obaja už sú síce nejaký čas pod ochrannými krídlami GT, ale teraz sa im dostane plnej podpory aj od ďalších partnerov tímu. 

Ryan Pinkerton

K tímu sa teraz pripája juniorský pretekár Ryan Pinkerton. Tento mladý super rýchly démon, pochádzajúci z Aliso Viejo, CA, sa stal známym pre svoje dominantné výkony na americkej DH scéne. Nenechajte sa ale zmýliť Ryanovým vekom, tento chlapec je už dosť skúsený na to, aby sa presadil na svetovej scéne.  

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Ryan.jpg

"Táto možnosť pripojiť sa ku tímu GTFR je vyvrcholením mnohých rokov tvrdej práce a predstavuje splnenie môjho dlhodobého sna. Pred 2 rokmi som dostal miesto vo vývojovom tíme GT so otvorenou možnosťou stať sa súčasťou tímu GTFR. Tá priateľská rodinná atmosféra tímu a celková podpora ma úplne uchvátila. Je ťažké vyjadriť slovami, ako veľmi ma teší, že sa môj sen teraz stáva skutočnosťou. Už do tohto bodu to bola úžasná cesta so všetkými úspechmi i pádmi a zlomenými kosťami. Nedokážem sa ani plne vyjadriť, ako nadšený a vďačný som, že môžem značku GT reprezentovať na tratiach Svetového pohára v zjazde. Nasledujúci rok bude úžasný a výnimočný. Budem mať oporu jedného z najväčších svetových tímov. Veľmi sa teším na osobné stretnutie so všetkými a na to, kam ma táto časť životnej cesty zavedie, aj na všetky zážitky , ktoré teraz ležia predo mnou."

Jess Blewitt

V DH tímu naďalej zostáva fenomenálna austrálska freeridová bikerka Jess Blewitt. Jess sa s tímom spojila minulý rok s úmyslom zúčastniť sa iba na niektorých pretekoch Svetového pohára. Atmosféra ju však dostala natoľko, že s tímom strávila takmer celý rok. Hoci jej sezónu trochu predčasne ukončil pád v Snowshoe, Jess ukázala ostatným elitným jazdkyniam, že s ňou od teraz jednoducho musia počítať. Obsadila 8. miesto na majstrovstvách sveta v Maribore, 3. a 2. miesto v U21 na EWS a získala pozvanie do formácie Red Bull. V svojich 19 rokoch je Jess len na samom začiatku svojej kariéry, ale my sa už teraz tešíme na všetko, čo vo farbách GTFR dosiahne!

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Jess.jpg

Veľmi si vážim pomoci, ktorú som od GT počas sezóny 2021 dostala. To, že sa teraz môžem oficiálne stať súčasťou tímu, je neuveriteľné. Sama som veľkým fanúšikom značky GT vlastne od chvíle, čo som začala jazdiť zo svahu dole. Veľmi ma teší, že sa môžem stať súčasťou takého úžasného tímu. Už sa nemôžem dočkať, až to tento rok spoločne opäť rozbehneme!"

Katy Winton

V popredí tohtoročnej enduro zostavy sa tiež objavia dve ženské osobnosti - Katy Winton a Noga Korem. Katy sa bude naďalej intenzívne venovať svojej doteraz veľmi pôsobivej kariére. S Nogou sa spoločne pripoja k Wynovi v sérii EWS. V minulom roku sa Katy zúčastnila EWS na vlastnú päsť a skončila 9. celkovo. S podporou tímu GTFR bude mať viac času sústrediť sa na tréning a jazdenie. Táto rodáčka zo Škótska je ultimátnou tímovou zbraňou!

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Katy.jpg

Slovami nedokážem vyjadriť, ako veľmi ma teší, že sa môžem pridať kGTFR a mať možnosť sa oprieť o túto legendárnu značku. To je príležitosť, ktorá sa nedá odmietnuť. Po roku sólovej jazdy mi došlo, že pokiaľ chcem podať ten najlepší výkon potrebujem podporu tímu a tých správnych ľudí okolo seba. Už teraz v tíme panuje skvelá nálada a ja sa nesmierne teším na pretekanie!"

Cam Cole

K tíme GTFR sa tiež pripojí veterán svetových zjazdových tratí Cam Cole ako Team Performance Manager. Cam bude mať na starosť výkonnostné potreby jazdcov a jeho úlohou bude starať sa o ich fyzickú aj duševnú kondíciu. So šiestimi pódiovými umiestneniami vo svetovom pohári a juniorským titulom majstra sveta na svojom konte sa môžeme spoľahnúť na to, že Cam vie, čo pre úspech urobiť. Jeho bohaté skúsenosti a prízemná mentalita budú neoceniteľným prínosom pre celý tím.

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Cam.jpg

Môj kruh sa uzatvára. Po 16 rokoch práce v rôznych roliach naprieč najvyššou úrovňou som v podstate späť tam, kde som začal. Teda usilujúci sa o špičkové výkony na medzinárodnej závodnej scéne. Tentokrát však nie ako atlét, ale ako člen realizačného štábu. Teší ma, že mám možnosť prispieť k úspechu GT Factory Racing a byť v nasledujúcich dvoch rokoch jeho súčasťou. Som vďačný tímu a celej širšej rodine GT za to, ako ma všetci vrelo privítali a prijali do svojej rodiny. A nielen mňa samotného, ale aj všetkých nových členov tímu. Všetci sa už tešíme na to, až sa v roku 2022 závodný kolotoč naplno rozbehne."

Vďaka súpiske Wyn Masters, Ethan Craik, Noga Korem, Katy Winton, Jess Blewitt a Ryan Pinkerton už vieme, že nás čaká skvelý rok. K tomu ešte pridajte skutočnosť, že značka GT v tomto roku oslavuje svoje 50. výročie a máte recept na nekonečné DOBRÉ ČASY!

DATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Wyn.jpgDATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Ethan.jpgDATA | //clanky/2022/ctfr_soupiska | G22_GTFR_Roster_Noga.jpg

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.