Ryan Pinkerton a nový GT Fury úplne ovládli Svetový pohár v zjazde!

Tri preteky, tri víťazstvá. To je bilancia juniorského zjazdára Ryana Pinkertona a nového modelu GT Fury! Prvé preteky, ktorými začal završovať svoj hetrik, boli preteky Svetového pohára v Andorre. Po tom, čo sa počas trackwalku valili prúdy vody a bahna, Ryan ovládol kvalifikáciu a na druhý deň aj hlavné preteky. Druhého v poradí porazil o 1,028 sekundy a tešil sa zo svojho prvého víťazstva vo Svetovom pohári. 

 

 

Druhou zastávkou, ktorú Ryan ovládol, bola nová lokalita vo francúzskom Loudenvielle. Preteky sužovali problémy s počasím a organizátori sa rozhodli preteky juniorskej kategórie po kvalifikácii zrušiť. Konečné výsledky sa teda počítali z kvalifikácie a tú vyhral P1NKY o sekundu a pol pred domácim Nathanom Pointviannom.

Tento mladík z Kalifornie zavŕšil hattrick na ďalšej francúzskej zastávke v Les Gets. Po ďalšom víťazstve v kvalifikácii nezaváhal ani v prašnom finále a skončil druhý s náskokom viac ako 3,5 sekundy. P1NKY vedie celkové poradie o necelých 100 bodov, pričom do konca sezóny zostávajú ešte dvoje preteky v Amerike a Kanade.

Bude jeho víťazná séria pokračovať? Uvidíme. Ryanovi Pinkertonovi držíme palce!

 

 

[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky GT Bicycles.